Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1 NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022.                                                                                                                                                                       

1. W dzisiejszą niedziele rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i pobożnego przygotowania się na narodzenie Jezusa Chrystusa. Dlatego serdecznie zapraszamy na tegoroczne roraty. Będziemy je odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 17. Zapraszamy dzieci ze swoimi bliskimi oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich chętnych. Przyjdźmy całymi rodzinami. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami i wykonywania serduszek.         

2. Kalendarz liturgiczny: w środę święto św. Andrzeja, apostoła. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16. Na zakończenie mszy wystawienie i litania do NSPJ. W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Do chorych z posługą sakramentalną pojedziemy od godz. 9.  W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9 będziemy się modlić w intencji górników z racji wspomnienie św. Barbary. Również w  przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Ofiarami do puszek wesprzemy tą piękną akcję. Po mszy o 9 zmiana tajemnic różańcowych.                                                                                          

3. Bardzo serdecznie dziękujemy Janinie i Janowi Pater, Marii Palka, Teresie Starzykiewicz i Barbarze Kadłuczka za posprzątanie naszego Kościoła i ofiarę na kwiaty: 110 zł oraz Janowi i Danucie Arkit za zakupienie wieńca adwentowego. Dziękujemy również Michałowi Graboś za naprawienie rynny na kościele. Na sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Wymiarek: Ciupek, Ciupek, Warzecha, Mąka, Kąkol, Bartosik i Chodacki.

4. Zgodnie z tradycją Pan organista będzie roznosił opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za Jego codzienną pracę w kościele. Pan Tomasz nie tylko gra podczas nabożeństw ale również zajmuje się cmentarzem i pełni funkcje kościelnego. Za złożone ofiary mówię Bóg zapłać. Rejony po których Pan organista będzie roznosił opłatki będą ogłoszone w przyszłą niedziele.      

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone podczas ostatniej składki inwestycyjnej czy to w kopertach czy na konto parafii. Zebraliśmy 5200 zł. Pieniądze zostały wpłacone do banku i są przeznaczone na zakup opału na zimę. Wszystkim serdecznie dziękuję. 

6. Przy wyjściu z kościoła z kościoła są wyłożone świece adwentowe Caritas. Ofiara jest przeznaczona na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Bóg zapłać.                                                                     

7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. Czasopisma są w Babińcu.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Paweł Spytkowski, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14. W jego int. Wieczny odpoczynek…  

MSZE ŚWIĘTE

W PARAFII REGULICE

W niedziele i święta kościelne:

700, 900, 1100, 1600

W dni powszednie:

wtorek i czwartek o 700, poniedziałek, środa, piatek i sobota o 17.00 i 1800

w okersie wakacji:

poniedziałek, środa, piątek:

7.00 i 7.30

wtorek, czwartek i sobota:

godz. 17.00, 18.00

Wirtualny spacer