Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

2 maja 2021

5 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj dzień Polonii i Polaków za granicą. W przyszłą niedzielę odpust ku czci  św. Stanisława BM w Krakowie na Skałce o godz. 1000.

Jutro 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Święto kościelne z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Msze święte o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Podczas każdej Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. odprawianej o godz. 1700, zaś w niedziele i święta po Mszy św. popołudniowej. Jutro o godz. 1000 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie 20 minut przed każdą Mszą św. Spowiedź dzieci klasy czwartej z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii w piątek od 1600 do 1700. Odwiedziny chorych w ich domach w piątek od godz. 900 do 1200.

W sobotę o godz. 800 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci kl. III i pierwsza spowiedź w ich życiu. Spowiedź także dla Rodziców i krewnych. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa związanego z koronawirusem. W niedzielę o godz. 900 Rocznica Pierwszej Komunii św. Pierwsza Komunia Święta podczas dwóch Mszy św. o godz. 1030 i 1230.

W sobotę 1 maja kościół posprzątali mieszkańcy ul. Tenczyńskiej: Wojtusiak; Doległo; Warzecha; Rożnawski; Tyrak; Chmura. Zamówili Mszę św. w intencji sprzątających. Serdeczne Bóg zapłać. Było sześć rodzin. Brakowało dwóch rodzin.

O sprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy Rodziców dzieci klasy Czwartej.

Święci tygodnia:

Wtorek:         św. Floriana;

Środa:            św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;

Czwartek:      święto świętych apostołów: Filipa i Jakuba

Sobota:    Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej