Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

13 października 2019

28  niedziela zwykła

Dzisiaj przeżywamy 19 Dzień Papieski. Z tej racji odbywa się po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla biednej, ale zdolnej młodzieży. Niniejsza akcja nazywana jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Święci tygodnia:

Poniedziałek:                       św. Małgorzaty Marii Alaqoque, dziewicy;

Wtorek:                                św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

Środa:                                    św. Jadwigi Śląskiej

Czwartek:                             św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

Piątek:                                   święto św. Łukasza Ewangelisty

Sobota:                                  błog. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

10 października 2019 Rada Miejska w Alwerni podjęła uchwałę o wpisaniu do Złotej Księgi Miasta i Gminy Alwernia śp. Księdza Kanonika Ludwika Łąckiego.

W związku z tym wydarzeniem w niedzielę 20 października, o godz. 1100 będziemy gościć w naszym kościele Panią Burmistrz i Radę Gminy Alwernia, którzy przekażą uroczysty akt uchwały tyczący śp. Ks. Kanonika Ludwika Łąckiego.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

W przyszłą niedzielę 20 października dobrowolne ofiary do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii.

Kościół na niedzielę posprzątali Parafianie z ulic: Transportowej i Jeżynowej: Ryś; Rudnik; Wielomek; Ślusarczyk; Tyrak; Babiarz. Sprzątający Parafianie kupili kwiaty i złożyli ofiarę na Mszę św. 50 zł. Rodzinom, które pracowały na chwałę Bożą i pożytek wspólnoty parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać! Nie było jednej rodziny.