Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

26 niedziela zwykła

27 września 2020

Od jutra czyli od 28 września Msze św. w tygodniu odprawiane będą o godz. 700 i 1700.  Nabożeństwo różańcowe dla całej wspólnoty parafialnej codziennie o godz. 1630. Kancelaria czynna
w poniedziałki od godz. 800 do 900. We wtorki od 1530 do 1630.

W czwartek 1 października – rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o godz. 1630. Po Różańcu, o godz. 1700  Msza św. wieczorna. Na Różaniec zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież oraz wszystkich Wiernych dobrej woli. Różaniec w niedziele o godz. 1530. * W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Papieża Franciszka, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, o zachowanie od pandemii koronawirusa, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W bieżącym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z okazji Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Odwiedziny chorych w ich domach w sobotę od godz. 800 do 1200.

Święci tygodnia:

Poniedziałek:     św. Wacława, męczennika;

Wtorek:               święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

Środa:                  św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła;

Czwartek:            św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła;

Piątek:                 świętych Aniołów Stróżów.

W przyszłą niedzielę o godz. 1500 odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła. O przystrojenie ołtarzy w kaplicach prosimy Członkinie Żywego Różańca. Przed procesją i różańcem Ks. wikariusz Paweł poświęci różańce  dzieciom klasy trzeciej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii. Zapraszamy dzieci, Rodziców i wszystkich Parafian kochających Matkę Bożą.

Kościół na niedzielę posprzątali Parafianie z ulicy Podgórskiej i Alei Jana Pawła II: Pałka, Kowalski, Sikora, Mazgaj, Małocha. Pracujący złożyli ofiarę 50 zł na kwiaty do kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Tym razem nie było trzech rodziny. * Dobrowolne ofiary do kopert na cele inwestycyjne w naszej parafii [z ubiegłej niedzieli] wyniosły 2100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wczoraj odbyło się w Babicach błogosławieństwo nowych lektorów. Z naszej parafii zaszczytu tej posługi dostąpiło 6 ministrantów. Obejmijmy ich swoją modlitwą aby swoją posługę wykonywali sumiennie i przez długie lata.

Rodziców dzieci rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania z klas szóstych i siódmej Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 30 września. Msza Święta o godz. 1700, a po niej spotkanie w kościele

Zapraszamy na spotkania grup parafialnych: dzieci w piątek na godz. 1530; młodzież w piątek po Mszy Świętej wieczornej, a kandydatów na ministrantów w sobotę na godz. 1100.

Młodzież z klas szóstych i siódmej Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie we czwartek

1 października. Msza Święta o godz. 1700, a po niej spotkanie w kaplicy pod zakrystią

Za tydzień w niedzielę, przed procesją różańcową o godz. 1500 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej wręczymy różańce.

W związku z faktem, że w Regulicach i Nieporazie nikt nie choruje na „koronawirusa” - Ks. Proboszcz nie ma nic przeciwko, by Parafianie, którzy dotąd przeżywali Msze św. i inne nabożeństwa "z wysokości chóru", by na tenże chór nadal, z radością wychodzili.  „Z góry wszystko widać lepiej”.