Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy. Dziś w Warszawie uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Msza św. transmitowana z Warszawy. W naszym kościele po Mszach św. adoracja dziękczynna za dar beatyfikacji.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na uchodźców z Afganistanu (zebrano 1197 zł 70 gr.) oraz ofiary na składkę inwestycyjną w miesiącu lipcu i sierpniu do skrzynki przy wyjściu (za lipiec i sierpień złożono 1200 zł). Jak to było w zwyczaju składka w trzecią niedzielę  (złożona w podpisanych kopertach do skrzynki pod chórem) przeznaczona będzie na inwestycje (m. in. czyszczenie i remont organów). Drodzy parafianie, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować różne prace gospodarcze i remontowe przy świątyni i w jej otoczeniu. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

W przyszłą niedzielę 19 września [trzecią miesiąca], po każdej Mszy św.  składamy dobrowolne ofiary do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii [do czerwonej skrzynki pod chórem].  W czerwcu ofiary do kopert wyniosły 1430 zł.  Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

Najpilniejszą inwestycją naszej parafii jest generalny remont organów, który wyniesie ponad 50 tysięcy złotych. Prosimy o ofiarność na dobre cele. * W roku 2008, kiedy wykonywaliśmy polichromię naszego kościoła – Parafianie w ciągu jednego roku potrafili złożyć ofiarę 280 000 zł. W nowy rok 2009 wchodziliśmy bez zadłużenia. * Prosimy o powrót do dobrych, szlachetnych obyczajów ku większej chwale Bożej.

3. W poniedziałek 13 września – Msza św. o godz. 18.00 a po niej Nabożeństwo Fatimskie na które serdecznie zapraszam. Przynosimy na to nabożeństwo świece.

4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

5. Dla naszej parafii to szczególny dzień: 22 lata temu, 14 września 1999 roku, Jego Ekscelencja Biskup Kazimierz Nycz poświęcił nasz kościół parafialny i konsekrował „ołtarz ofiary”, na którym sprawowana jest Najświętsza Ofiara czyli Eucharystia, uobecnienie wydarzeń zbawczych: męki, śmierci i zmartwychwstania Pana pod osłoną znaków sakramentalnych. Dziękujemy Chrystusowi za Jego nieustanną obecność wśród nas, a Wiernym za złożone ofiary na renowację  świątyni w Regulicach.

6. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

7. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 Msza Święta dla dzieci i młodzieży – szczególnie zapraszam młodzież naszej parafii, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowanie bezpośrednie do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. w kościele krótkie spotkanie organizacyjne dla nich.

8. Dziękuję sprzątającym kościół, pani: Magdalenie Małocha, Bożenie i Marii Malczyk – Palej, panom: Janowi i Tomaszowi Knapik, Ireneuszowi Ciombor. Składam też serdeczne podziękowanie za ofiarę na kwiaty (w wysokości 110 zł). A w sobotę 18 września od godziny 8.00 zapraszam mieszkańców ulic: al. Jana Pawła II i Kościelnej: Warzecha, Warzecha, Warzecha, Piątek, Próchniccy, Ciombor, Marcela, Żurek, Pavić.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.