Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU

23 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

4. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, przypada Światowy Dzień Trędowatych. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy gościli Miejską Orkiestrę Dętą z Nowego Targu, która po Mszy św. wykona dla nas koncert noworoczny – zapraszam serdecznie.

5. Dziękujemy sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: Małgorzacie Gaudyn, Krystynie Topól, Joannie Adamaszek. Msza św. w intencji ich rodzin będzie 18.02. br. o godz. 16.00.

A w sobotę 30.01. od godz. 8.00 zapraszamy rodziny z ul. Kościuszki: Kuglin, Poręba, Bzowski, Świrk, Pazdan, Tadeusz, Sołtysik.

6. Tym, którzy odeszli do wieczności, wypraszajmy dar życia wiecznego. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Elżbieta Marcela. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

7. Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę - zebrano 2710 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 24 styczniaŚwięty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

- środa, 26 styczniaŚwięci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

- piątek, 28 styczniaŚwięty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.