Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Ogloszenia

3 niedziela zwykła

26 stycznia 2020

Papież Franciszek ustanowił III Niedzielę Zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Uczynił to w słowach: „Ustanawiam III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego” – napisał Papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis”, w którym ustanawia III Niedzielę Zwykłą Niedzielą Słowa Bożego.

Papież Franciszek napisał, że Niedziela Słowa Bożego jest odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do umacniania więzi z wyznawcami judaizmu oraz do  modlitwy o jedność chrześcijan. „Celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności” – podkreślił Papież.

„Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14)” – napisał Papież Franciszek.

Od poniedziałku 27 stycznia – w czasie ferii zimowych Msze św. odprawiane są o godz. 1600 i 1700.  Mszy św. o godz. 700 rano w tygodniu nie będzie.

W każdy dzień w tygodniu, o godz. 1645 wystawienie Najśw. Sakramentu, dziesiątek Różańca oraz Litania do św. Jana Pawła II i błogosławieństwo eucharystyczne.

Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy posprzątali, przygotowali Dom Boży czyli kościół na dzisiejszą niedzielę. Są to mieszkańcy ulicy Ślicznej; Tenczyńskiej i Dąbrowy: Czak; Czak; Stuczyńscy; Piwowarczyk. Pracujący złożyli ofiarę na kwiaty: 80 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać i modlitwę w Waszej intencji. Tym razem nie było czterech rodzin.

Kancelaria parafialna czynna w czasie ferii zimowych [czyli od 27 stycznia do 9 lutego] w piątki i soboty od godz. 1800 do 1900.

Zatem nie będzie dyżuru kancelaryjnego w poniedziałek i wtorek.

W najbliższą sobotę [pierwszą miesiąca]odwiedziny chorych w ich domach od godz. 900 do 1300.

Święci tygodnia:

Wtorek:          św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;

Piątek:            św. Jana Bosko, kapłana

W najbliższą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które w Polsce nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, a składka z przyszłej niedzieli na potrzeby zakonów klauzurowych. Z Góry serdeczne Bóg zapłać!.

2 niedziela zwykła

19 stycznia 2020

W dniach od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji uroczyste nabożeństwo słowa Bożego w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy posprzątali, przygotowali Dom Boży czyli kościół na dzisiejszą niedzielę. Są to mieszkańcy ulicy Tenczyńskiej: Pater i Pater. Pracujący złożyli ofiarę na kwiaty: 50 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać i modlitwę w Waszej intencji. Tym razem nie było dwunastu rodzin. Trzy rodziny: Państwa Arkitów [nie mogli uczestniczyć w pracach porządkowych] złożyli ofiarę 200 zł na wynajęcie zastępstwa i 200 zł na kwiaty do kościoła.

Ofiary do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać!

Święci tygodnia:

Wtorek:         św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

Czwartek:      św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

Sobota:           święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.