Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

10 listopada 2019

32 niedziela zwykła

O godz.. 1530 czytanie wypominków i modlitwy za zmarłych.

Zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego: od 1 listopada 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku, codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja w ciszy i przed błogosławieństwem dziesiątek Różańca oraz Litania do św. Jana Pawła II.

Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną, za tak bliskim jego sercu Krakowem i całą Archidiecezją Krakowską.

W niedzielę, 10 listopada przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Kościół na niedzielę 10 listopada posprzątali Parafianie z ulicy Tenczyńskiej, Alei Jana Pawła i Jodłowej: Knapik; Ciupek; Knapik; Warzecha; Warzecha; Spyrka; Grzegorczyk. Pracujący złożyli ofiarę 70 zł na potrzeby parafii. Tym razem nie było trzech rodzin.

Święci tygodnia:

Poniedziałek:          św. Marcina z Tours, biskupa

[odpust w Porębie Żegoty o g. 1100]

Wtorek:                  świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
                                 i Krystyna – pierwszych męczenników Polski .

W przyszłą niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii.