Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

Dzisiaj w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W najbliższą środę 19 czerwca, o godz. 800 uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018-2019. Zapraszamy na Mszę św. dziekczynną Rodziców, Dzieci, Młodzież, Wychowawców i Nauczycieli.

W środę od godz. 1600 do 1700 spowiedź na zakończenie roku szkolnego i przed Uroczystością Bożego Ciała.

W najbliższy czwartek 20 czerwca - przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Święto kościelne z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy świętej. Msze święte  o godz. 700, 900 i 1600. Uroczysta suma Bożego Ciała o godz. 900. Taca z Bożego Ciała na budownictwo sakralne w Archidiecezji Krakowskiej. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

Zaraz po sumie procesja eucharystyczna do czterech kaplic przy kościele parafialnym.

Ołtarze na Boże Ciało wykonujemy w czwartek, od godz. 600. Na wyznaczone miejsca należy przynieść: biały obrus, klęcznik, kwiaty, świece i elementy dekoracyjne przygotowane na Uroczystość Bożego Ciała.

Prosimy, by Pierwszy ołtarz przy kościele„kaplica Narodzenia Pańskiego” przygotowali:  Sołectwo z Nieporazu i Koło Gospodyń z Nieporazu. Drugi ołtarz „kaplica ukrzyżowania Pana Jezusa” – Sołectwo z Regulic i Koło Gospodyń z Regulic. Trzeci ołtarz kaplica „Emaus” – Chórzystki. Czwarty ołtarz „kaplica Wniebowstąpienia Pańskiego” – Żywe Róże Różańcowe Niewiast.

O pomoc artystyczną w wykonaniu ołtarzy prosimy Pana Marka Moskala i Pana Marka Odrowąża. Mszy świętej o godz. 1100 w Boże Ciało nie będzie.

Bardzo prosimy, aby dziewczynki w wieku „od lat pięciu do klasy czwartej włącznie” sypały kwiaty podczas Bożego Ciała i przez całą Oktawę tej uroczystości.

Prosimy także małych chłopców o dzwonienie dzwoneczkami w Boże Ciało i przez Oktawę. Również o liczny udział Wiernych w nabożeństwach eucharystycznych podczas Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o to osoby starsze, rodziców, młodzież żeńską i męską, dziewczęta i chłopców ze szkoły podstawowej, także dzieci przedszkolne.

Mężczyzn i młodzież męską prosimy o noszenie baldachimu i sztandarów; dziewczęta ze szkół średnich oraz Panie z Żywego Różańca o noszenie feretronów.

Dzieci klasy trzeciej i czwartej, by przychodziły na Msze święte przez całą Oktawę Bożego Ciała w białych strojach.

Kościół na Dzień Pański sprzątali Parafianie z ulicy Chrzanowskiej i Myśliwskiej: Chlebiccy, Cyganowie i  Szalowie. Udekorowali ołtarze kwiatami i złożyli ofiarę 40 zł na następne. Obecnym i trudzącym się dla dobra kościoła parafialnego składamy serdeczne Bóg zapłać! Tym razem nie było pięciu rodzin.

Dzisiejsza składka do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która wieńczy okres Wielkanocny. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu.

Jutro – w poniedziałek 10 czerwca – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800.

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej czyli o godz. 1830

W niedziele o godz. 1640.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Także w przyszłą niedzielę ofiary do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii. Z góry serdeczne Bóg zapłać.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki od 800 do 900 i we wtorki od 1630 do 1730.

Sprawy pogrzebowe załatwiamy zawsze po Mszach św. wieczornych czyli ok. godz. 1900.

Święci tygodnia:

Poniedziałek: NMP Matko Kościoła;

Wtorek:          św. Barnaby, apostoła;

Środa:            błog. Męczenników: Piotra Dańkowskiego kapłana i Towarzyszy;

Czwartek:      święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana;

Piątek:           błog. Michała Kozala, biskupa;

Kościół na niedzielę sprzątali Parafianie z ul. Chrzanowskiej i Myśliwskiej: Kołodziejowie; Mazgajowie; Piwowarczykowie; Rybowie, Krężołkowie; Chlebiccy, Cyganowie i Szalowie. Tym, którzy byli i pracowali składamy serdeczne Bóg zapłać.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2 czerwca 2019

Dzisiaj po drugiej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej czyli o godz. 1830. W niedziele o godz. 1640.

Święci tygodnia:

Poniedziałek:         świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

Sobota:                    św. Jadwigi królowej.

Kościół na niedzielę sprzątali Parafianie z ul. Rzecznej i Komarskiego: Pituchowie; Bartosiewicz; Sękowie; Waszczukowie; Jaśkowie i Datoniowie. Sprzątający zamówili dwie Msze św. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę i za ofiary.  Tym razem nie było jednej rodziny.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.