Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

11 sierpnia2019

19  niedziela zwykła

Przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Suma z procesją eucharystyczną o godz. 1100. Prosimy mężczyzn o niesienie baldachimu oraz sztandarów. Niewiasty o niesienie feretronów. Dziewczynki o sypanie kwiatów. Lektorów i ministrantów o liczny udział oraz piękną służbę ołtarza.

Kazania wygłasza Ks. Prałat dr  Stefan Misiniec z Kalwarii Zebrzydowskiej. Autor wielu dzieł teologiczno-filozoficznych zarazem poeta, kapłan rozmiłowany w Bogu, w Świętym Kościele i drugim człowieku, często wspomagający biedę człowieka; wybitny wychowawca wielu pokoleń młodych ludzi.

Dzisiaj 40-lecie święceń kapłańskich proboszcza ks. Jana Piwowarczyka, który realizuje misję kapłańską według słów z Ewangelii św. Mateusza: „Gdzie jest skarb twój, tam będzie i serce twoje”.

7 minut przed każdą Mszą św. chwalimy św. Wawrzyńca śpiewem Litanii ku jego czci. Po Mszach czcimy relikwie świętego Męczennika Wawrzyńca.

Kościół na niedzielę posprzątali Parafianie: z ulicy Brandyska, Kijowskiej i Alei Jana Pawła II: Góra, Wawrzyniak, Ryba, Piegza, Chełmeccy, Mamcarz, Berny, Berny. Bóg zapłać za  prace porządkowe i ufundowanie kwiatów na odpust ku czci św. Wawrzyńca.

ŚWIĘCI   TYGODNIA:

Wtorek:                 święto NMP Kalwaryjskiej;

Środa:                   św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana męczennika;

Czwartek:          Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Święto kościelne z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1600. O godz. 900 Msza św. dożynkowa „dziękczynna po zebraniu plonów ziemi”. Po Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Piątek:                  św. Stefana Węgierskiego, króla;

Sobota:                 święto św. Jacka, kapłana.

W NAJBLIŻSZY WTOREK 13 SIERPNIA PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY CZWARTE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Spowiedź od 1730 do 1800. O godz. 1800 uroczysta Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. Różaniec fatimski podczas procesji wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę 18 sierpnia ofiary do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii. Z góry serdeczne Bóg zapłać.  Serdeczne podziękowanie Paniom z KGW Nieporaz i Regulice za włączenie się w dzisiejsze świętowanie. Artystom Markowi Moskalowi i Markowi Odrowążowi za wykonanie okolicznościowej dekoracji. Chórowi za śpiew na chwałę Pana i ku czci św. Wawrzyńca.