Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

13 niedziela zwykła

28 czerwca 2020

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicy Pierwszej Komunii. Jest to wspaniały dzień świętości dzieci kl. III i IV. Gratulujemy wielkiego duchowego przeżycia wszystkim dzieciom. Biały tydzień trwa od dzisiaj do niedzieli 5 lipca włącznie. Dzieci w tygodniu będą przychodzić wraz z Rodzicami na Mszę św. o godz. 1800

A w przyszłą niedzielę na godz. 1100. Poświęcenie obrazków pamiątkowych w przyszłą niedzielę
o g.1100. Dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za wspaniałą wielką pracę dla dobra naszej świątyni. Rzetelne prace porządkowe w kościele, wokół kościoła, pod kościołem, obok domu duszpasterskiego i przy plebani trwały dwa tygodnie. Ponadto Rodzice sprawili prezent dla kościoła, którym jest piękne pomalowanie pierwszej zakrystii, gdyż ściany były już bardzo brudne. Za wszelki trud, prace, ofiarność: Stokrotne Bóg zapłać.

Sprzątanie na dzisiejszą niedzielę wykonali Rodzice dzieci klasy IV. Także serdeczne Bóg zapłać.

Jutro przypada w Kościele Powszechnym Uroczystość świętych Piotra i Pawła – filarów Świetego, Rzymskiego Kościoła. Jutro Msze św. o godz. 700; 900 i 1800. Jutrzejsza składka jest przeznaczona na „Świętopietrze” czyli potrzeby misyjne papieża Franciszka.

ABP MAREK JĘDRASZEWSKI OGŁASZA ZBIÓRKĘ NA RZECZ POWODZIAN: „Umiłowani Bracia i Siostry!W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi polecam, aby w niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary należy przekazać do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Bardzo proszę, aby informacja o planowanej zbiórce znalazła się w ogłoszeniach duszpasterskich w najbliższą niedzielę, 28 czerwca 2020 r. Już teraz dziękuję Księżom za podjęcie tej inicjatywy, a wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać! Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

W bieżącym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 1720 do 1800; w piątek od 630 do 700 i od 1730 do 1800.

Odwiedziny chorych w ich domach odbędą się w piątek od godz. 800 do 1200.

W piątek przypada święto św. Tomasza, apostoła.

W sobotę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie – święto. W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu, a o godz. 1000 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dzieciom i młodzieży życzymy szczęśliwych czyli błogosławionych wakacji i opieki św. Patronów.