Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Druga Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 r.

Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 1700.W czasie Rorat zgłębiamy najważniejsze prawdy naszej wiary. Czyli: „W Kogo, Komu oraz w co mamy wierzyć?” Mówimy o Kościele, o Objawieniu Bożym i o Maryi.

Po Roratach odbywa się losowanie figurki Dzieciątka Jezus, którą szczęśliwe dziecko zaprasza do swojego domu, by z całą rodziną oddać Jezusowi chwałę. Zachęcamy wszystkich Parafian, a szczególnie Rodziców, Dzieci i Młodzież do licznego udziału w Roratach. Prosimy o radosną służbę liturgiczną wszystkich Lektorów i Ministrantów w każdy dzień Adwentu.

Trwa 23.Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do naszej parafii Caritas Archidiecezji Krakowskiej przysłała 350 świec wigilijnych. Świece znajdują się na stoliku pod chórem. Cena jednej świecy wynosi 6 zł.  Ofiary za świece „dla biednych dzieci w świecie” składamy do czerwonej skrzynki pod chórem.

Kościół na Dzień Pański posprzątali Parafianie: Irena i Antoni Sołtysik; Jarosław Kopeć; Katarzyna i Mariusz Niedzielczyk; Krystyna i Arkadiusz Kucia. Dziękujemy za pracę na chwałę Bożą i pożytek wspólnoty parafialnej. Tym razem nie było czterech rodzin.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. dobrowolne ofiary do kopert na cele inwestycyjne naszej parafii.

Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza rodziny na wspaniałą zabawę czyli „Rodzinny Turniej Gier i Zabaw Sportowych o Puchar św. Mikołaja”, który odbędzie się

w niedzielę 17 grudnia w hali sportowej w Alwerni. Zainteresowani proszeni są
o zgłoszenie uczestnictwa do 12 grudnia. Szczegóły na stronie: www.alwernia.pl.

W najbliższą sobotę 16 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje parafialne przed świętami Bożego Narodzenia, które głosi Ks. prof. Damian Wąsek.

Program przedstawia się następująco:

SOBOTA:                  16 grudnia 2017 r.

1100 - 1600                  Odwiedziny chorych w ich domach

1700                            Roraty. Msza św. z nauką dla dzieci i tych Parafian,

którzy w sobotę przeżywają Mszę św. niedzielną

NIEDZIELA:                   17 grudnia 2017 r.

700                               Msza św. z nauką dla dorosłych

900                                Msza św. z nauką dla młodzieży

1100                                Msza św. z nauką dla dzieci

1600                                Msza św. z nauką dla dorosłych

PONIEDZIAŁEK:         18 grudnia 2017 r.

900                             Msza św. z nauką dla pracujących na II zmianę

1600                              Roraty. Msza św. z nauką dla dzieci

1800                              Msza św. z nauką dla dorosłych, dla młodzieży

gimnazjalnej, szkół średnich i pracującej

WTOREK:                   19 grudnia 2017 r.

800 -  900                     Spowiedź święta chorych i pracujących na II zmianę

900                             Msza św. z nauką dla chorych i Sakramentem

Namaszczenia; błogosławieństwo Najśw. Sakramentem