Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych po Mszy Świętej o godz. 17.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 a po miej nabożeństwo czerwcowe, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 a niedziele czerwca po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania;

- w piątek możliwość spowiedzi rano od godz. 6.30 a o godz. 7.00 Msza św. Po południu spowiedź na pierwszy piątek od godz. 17.30. a o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w sobotę – odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 9.00 rano.

7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 17.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

8. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach Świętych. Spotkanie Róży kobiet po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: Magdzie Małocha, Katarzynie i Krystynie Knapik, Ewie i Ireneuszowi Ciombor. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty w wysokości 80 zł.

W soboty miesiąca czerwca od godz. 8.00 zapraszam:

04.06 – z ul. Chrzanowskiej i Jasnej: Kopeć, Mucha, Chmura, Ciupek, Ciupek, Musidlak.

11.06 – Rodziców dzieci klasy IV Szkoły Podstawowej z racji rocznicy I Komunii św. (będzie ona w niedzielę 12.06. br. o godz. 11.00).

18.06 – z ul. Kolejowej Raźny, Jakóbik, Buzdygan, Paczkowski, Kubasiak, Niechwiej.

25.06 – z ul. Rzecznej: Banaś, Chmra, Pituch, Bartosieiwcz, Puchlerski, Sęk.

Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną zebrano 2360 zł.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Marianna Marcela. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczyniła na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie ją do grona zbawionych. My polećmy zmarłą Marianna miłosierdziu Bożemu w modlitwie. Dobry Jezu a nasz Panie….

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 1 czerwcaŚwięty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

- piątek, 3 czerwcaŚwięty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.