Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

 

OGŁOSZENIA

9 września 2018

23 niedziela zwykła

 

Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 września bieżącego roku. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jana Pawła II z Listu do Rodzin: „rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 900. Następnie o godz. 1100 Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Na pielgrzymkę wybieramy się własnymi samochodami [jak to bywało w poprzednich latach]. 

Na dzisiejszą niedzielę kościół sprzątali Państwo: Ciupek, Ryba, Macuda, Wachniccy, Ryba. Sprzątający kupili kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać. Tym razem nie było trzech rodzin.    

Święci tygodnia:

Czwartek:       wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; 

Piątek:            święto Podwyższenia Krzyża Świętego 

Sobota:           NMP Bolesnej.

W środę 12 września odprawimy piąte nabożeństwo fatimskie. W programie: o godz. 1730 różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. O godz. 1800 uroczysta Msza św. z kazaniem, zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Parafian dobrej woli.