Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1 NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2023r.                                                                                                                                                                              

1. Dziś pierwsza niedziela adwentu, czasu radosnego oczekiwania i pobożnego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Od jutra zapraszamy na roraty, które w tym roku mają hasło Franciszkowy plac budowy. Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 17. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie: dzieci, młodzież oraz całe rodziny.                    

2. Kalendarz liturgiczny: jutro wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Dlatego serdecznie zapraszamy na mszę św. w intencji górników w poniedziałek o godz. 9.00. W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przyszła, druga niedziela adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie, dlatego wychodząc z kościoła, ofiarami do puszek możemy wesprzeć tą piękną akcję. Na mszy św. o godz.11 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.                  

3. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu: Genowefie i Henrykowi Kurzańskim, Renacie i Zygmuntowi Wilk, Teresie, Stanisławowi i Krzysztofowi Ciupek oraz Krystynie i Andrzejowi Staszczak za posprzątanie naszego kościoła oraz ofiarę na kwiaty – 100 zł. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy rodziny z rejonu Lewa strona do Alwerni: Zelech, Toboła, Bednarczyk, Małodobry, Mazgaj, Batiuk.                                                                                                    

4. Nasz Pan organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na Wigilię. Ofiary złożone przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego codzienną pracę w naszym kościele. We wtorek: Kijów, Grzmiączka i domy od Alwerni po prawej stronie. W czwartek: Czarna Góra i Kamieniołom. W sobotę Nieporaz.       

5. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone świece Caritas na stół wigilijny. Ofiara nie mniej niż 10 zł, jest przeznaczona na Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.     

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błog. i opieki Matki Bożej.                             

MSZE ŚWIĘTE

W PARAFII REGULICE

W niedziele i święta kościelne:

700, 900, 1100, 1600

W dni powszednie:

wtorek i czwartek o 700,

poniedziałek, środa, piątek i sobota o 1700

w okresie letnim:

poniedziałek, środa, piątek, sobota:

godz. 1800

wtorek, czwartek:

godz. 700

Wirtualny spacer