Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024 r.                                                                                                                                                                              

1. Dziś w Kościele kończymy obchód Świąt Paschalnych i przeżywamy wielką radość z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Również dziś na mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy 4 przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii św. Przez cały tydzień zapraszamy dzieci wraz ze swoimi bliskimi na mszę św. wieczorną i nabożeństwo majowe. Od jutra w liturgii rozpoczniemy Okres Zwykły.       

2. Kalendarz liturgiczny: jutro święto NMP Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. Również w przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji kończy się okres komunii św. wielkanocnej.                

3. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii św. za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty 200 zł. Bóg zapłać. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy rodziny z rejonu Regulice Górne: Ciupek, Jochymek, Malczyk, Przekota, Kania, Koszyk i Bycina. Dziękujemy również Panu Stanisławowi Jarczykowi za pomoc w wykonaniu tablicy ogłoszeń na kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać.        

4. Pragniemy już dziś poinformować, że ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała w tym roku będą: 1 – przy kościele, 2 – przy cmentarzu, 3 – przy kapliczce obok skrzyżowania, a 4 – przy szkole podstawowej.  

5. Jak widzimy zostało wykonane nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Koszt to 16 700 zł. Całość usługi została już wypłacona. Dlatego przy dzisiejszej składce inwestycyjnej bardzo dziękuję za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać.           

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Darów Ducha Świętego.

7. Zaginął nasz parafianin Alojzy Spyrka. 28 kwietnia wyszedł z domu i dotąd nie wrócił. Jeżeli ktoś widział poszukiwanego, to Policja bardzo prosi o kontakt.  

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. Danuta Janik i śp. Maria Ślusarczyk. W ich intencji Wieczny odpoczynek…  

MSZE ŚWIĘTE

W PARAFII REGULICE

W niedziele i święta kościelne:

700, 900, 1100, 1600

W dni powszednie:

wtorek i czwartek o 700,

poniedziałek, środa, piątek i sobota o 1700

w okresie letnim:

poniedziałek, środa, piątek, sobota:

godz. 1800

wtorek, czwartek:

godz. 700

Wirtualny spacer