Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023r.                                                                                                                                                                              

1. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Piotr Waligóra. Dziś jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Jutro dzień spowiedzi w naszej parafii i zakończenie rekolekcji. Swoją wdzięczność ks. Piotrowi za trud głoszonego Słowa Bożego wyrazimy w poniedziałek ofiarami złożonymi na tacę.                                                                                                 

2. Kalendarz liturgiczny: w dzisiejszą niedzielę tradycyjnie zasłania się w kościołach główne krzyże.  W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Prosimy o poprowadzenie kolejną Różę. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. natomiast uroczyste błogosławieństwo i procesja na mszy św. o godz. 11.00. Po mszy św. odbędzie się konkurs na najpiękniej wykonaną palmę. Zachęcamy do wykonania palm. Po wieczornej mszy św. ok. 16.45 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa pod Krzyż Milenijny. Zapraszamy wszystkich. Już dziś dziękuję naszym strażakom za przygotowanie trasy przejścia.         

3. Bardzo dziękujemy Państwu: Stanisławie i Eugeniuszowi Malczyk, Ewelinie Kawa, Stanisławie Ciupek, Annie Parysiewicz, Barbarze Smolarek i Marzenie Przekota za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty – 70 zł. Dziękujemy również Panom: Jackowi Lizończykowi, Michałowi Graboś i Konradowi Matusiakowi za przycięcie tui obok schodów.  Na sobotę zapraszamy rodziny z Grzmiączki: Bartosik, Kurzański, Seremak, Leśniak, Kapcia, Włodarski, Kurzański, Szpila i Odrowąż.     

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną czy to w kopertach, czy na konto parafii. Złożyliście 7130 zł. Zostaną przeznaczone na wykonanie prac związanych z parkingiem. Parafia też stara się o pozyskanie 100 ton kamienia potrzebnego na ten cel.    

5. Nasza parafia wraz z Urzędem Gminy Alwernia złożyła wniosek o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na renowację elewacji naszego kościoła. Przewidywana wartość inwestycji to 980 000 zł. Nasz udział w inwestycji to 2 % kosztów własnych. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Burmistrz i osobom zaangażowanym z Urzędu oraz Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy pomagali przy tym projekcie. Bóg zapłać.                                                                                    

6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz "Niedzieli". Czasopisma w Babińcu.   

7. Wszystkim życzymy owocnego czasu przeżywania rekolekcji wielkopostnych.  

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Marian Talowski. Powierzajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

MSZE ŚWIĘTE

W PARAFII REGULICE

W niedziele i święta kościelne:

700, 900, 1100, 1600

W dni powszednie:

wtorek i czwartek o 700, poniedziałek, środa, piątek i sobota o 1700 i 1800

w okresie wakacji:

poniedziałek, środa, piątek:

7.00 i 7.30

wtorek, czwartek i sobota:

godz. 17.00, 18.00

Wirtualny spacer