Parafia św. Wawrzyńca w Regulicach

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4.06.2023r.                                                                                                                                                                              

1. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Na zakończenie mszy św. adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Dziś na wieczornej mszy św. 30 rocznicę swoich święceń kapłańskich będzie przeżywał nasz rodak ks. Jerzy Skórkiewicz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.    

2. Kalendarz liturgiczny: jutro o godz. 18, ks. bp Jan Zając udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Wypraszajmy dla nich dary Ducha Świętego. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7, 9 i 16. Po mszy św. o godz. 9 z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1 OŁTARZ - PRZY KOŚCIELE – Róże Różańcowe. 2 OŁTARZ - KAPLICZKA PRZY SKRZYŻOWANIU – Mieszkańcy Regulic Dolnych. 3 OŁTARZ - PRZY STRAŻNICY – Strażacy i Koło Gospodyń z Regulic. 4 OŁTARZ - PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ – Mieszkańcy Nieporazu i Koło Gospodyń z Nieporazu. Uroczyste "Ciebie Boga wysławiamy" i zakończenie procesji w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopów do dzwonienia dzwoneczkami, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Zapraszamy Radę Parafialną, Róże Różańcowe. Zapraszamy do niesienia baldachimu, wszystkich feretronów i sztandarów. Udekorujmy również nasze domy. W tym dniu nie będzie już mszy o godz. 11. Przez całą oktawę zapraszamy wszystkich na msze św. o godz. 18 i procesję wokół naszego kościoła. Podczas oktawy nie będzie mszy o godz.17.           

3. Bardzo dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania za wykoszenie traw, posprzątanie obejścia wokół kościoła i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i jutrzejsze bierzmowanie. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy rodziny z  Czarnej Góry: Gaudyn, Pawłowski, Woszczyna, Świder, Ziarkowska, Wojtaczka, Sęk, Mądrzyk, Knapik.                                                                                     

4. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosław. i opieki św. Patronów.

5. Jutro o godz. 14 odbędzie się w naszym kościele pogrzeb śp. Krystyny Czech, a we wtorek o godz. 16.00 pogrzeb śp. Krzysztofa Chlebowskiego.  W ich int. Dobry Jezu…

MSZE ŚWIĘTE

W PARAFII REGULICE

W niedziele i święta kościelne:

700, 900, 1100, 1600

W dni powszednie:

wtorek i czwartek o 700, poniedziałek, środa, piątek i sobota o 1700 i 1800

w okresie wakacji:

poniedziałek, środa, piątek:

6.30 i 7.00

wtorek, czwartek i sobota:

godz. 17.00, 18.00

Wirtualny spacer